Darmowe programy do kompresji zdjęć

4 lut 2018DLA FOTOGRAFÓW

Ciężkie zdjęcia powodują długie wczytywanie się Twojej strony? Sprawdź darmowe programy do kompresji zdjęć, które przetestowałem i przygotowałem dla Ciebie!

Przychodzisz do domu, zgrywasz ciężkie pliki RAW na swój komputer, obrabiasz je, a następnie eksportujesz celem publikacji w internetach. Nagle okazuje się, że ilość fotografii, które przygotowałeś sprawia, że strona waży niebotycznie dużo i tu zaczynają się schody… Co zrobić, aby strona z fotografiami ładowała się szybko, a zdjęcia wyświetlały w bezstratnej jakości?

Sam do niedawna borykałem się z problemem zbyt ciężkich zdjęć na swojej stronie internetowej. Eksportowanie z Lightrooma w gorszej jakości, co prawda „odchudzało” fotografie, jednak nie byłem zadowolony z końcowej jakości publikowanych fotografii. Wtedy przekopałem internet i postanowiłem sprawdzić programy do kompresji zdjęć, od których tak długo się wzbraniałem.

Spróbowałem i odkryłem, że kompresowanie zdjęć przez dobre programy, wcale nie sprawi, że utracą one swoją pierwotną jakość!

W dzisiejszym wpisie znajdziesz kilka popularnych i sprawdzonych przeze mnie programów, dzięki którym skutecznie i szybko zmniejszysz wagę swoich fotografii.

Narzędzia online


TinyJPG – jeden z najpopularniejszych i najlepszych programów do kompresowania plików JPEG oraz PNG. Często z niego korzystam wrzucając fotografie lub grafiki do postów, m.in wszystkie pliki w tym wpisie są skompresowane przez TinyJPG

Dzięki darmowej wersji tego programu możesz wgrać do 20 plików ważących maksymalnie 5MB każdy. Po optymalizacji, wszystkie możesz ściągnąć na dysk lub zapisać w Dropboxie.


Optimizilla – pozwoli zachować dobrą jakość obrazów, przy najniższym możliwym rozmiarze plików. Programem tym zmniejszysz pliki JPEG, a także PNG.

Program pozwala na wgranie 20 zdjęć oraz określenia poziomu kompresji każdego pliku z osobna! Ponadto możesz podejrzeć wersję pliku przed i po optymalizacji.


Kraken.io – jest niesamowitym narzędziem do kompresji obrazów, które pozwala przesyłać zdjęcia zbiorczo, a także kompresować je pod kątem wagi. Zoptymalizowane pliki można pobrać pojedynczo, a także w formacie ZIP.

Wersja PRO dla zaawansowanych użytkowników posiada o wiele więcej funkcji, takich jak: zmiana rozmiaru pliku, wgranie nielimitowanej ilości zdjęć oraz wiele, wiele innych.


CompressNow – jedno z prostszych narzędzi dostępnych w internecie. Za jego pomocą oprócz plików JPEG i PNG zoptymalizujesz również pliki GIF.

Program pozwala na samodzielne ustawianie poziomu kompresowanych plików, wszystko za pomocą suwaków po prawej stronie ekranu.

 


Compressor.io – możesz być pewny, ze używając tego narzędzia, na pewno nie stracisz na jakości obrazu, a Twoje pliki graficzne zostaną zoptymalizowane do najmniejszych, możliwych rozmiarów.

Doskonałe narzędzie, które pozwala na skuteczne kompresowanie plików JPEG, PNG, GIF a także SVG.


ImageRecycle – dzięki temu narzędziu możesz kompresować pliki JPEG, GIF, PNG a także PDF. Wyniki pracy są imponujące, za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść” w łatwy sposób zoptymalizujesz potrzebne zdjęcia.

Oprócz tego, ImageRecycle może przeanalizować Twoją witrynę internetową i przygotować raport, dzięki któremu dowiesz się, które obrazy wymagają optymalizacji, celem zwiększenia wydajności witryny.

Łukasz Kłosiński

Cześć! Witam Cię drogi czytelniku na na moim blogu. Wszystkie teksty które tu przeczytasz poświęcone są mojej pracy- która z kolei jest częścią mojego życia. Jako profesjonalny fotograf postaram się przybliżyć Ci moje codzienne zmagania, przygody, doświadczenia! Enjoy!

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *