Gdzie szukać fotografa na ślub i wesele?

2 cze 2020FOTOGRAF ŚLUBNY, LIFE, PORADNIK ŚLUBNY

2/5

Cześć, Dzień Dobry tu LukaszFotografuje! Witam Was w 2 odcinku serii pt. „Szukamy NAJLEPSZEGO fotografa na ślub i wesele”. W pierwszym odcinku rozmawialiśmy sobie na temat- „Kim tak naprawdę jest ten najlepszy fotograf„, a dzisiaj przechodzimy do bardzo ważnego tematu, z którym wiele z Was będzie się zmierzało w momencie poszukiwań tego wymarzonego fotografa, czyli „Gdzie szukać fotografa na ślub i wesele?”. JA tak naprawdę rozróżniam pięć możliwości, pierwszą i tak naprawdę najlepszą możliwością jest poczta pantoflowa, czyli polecenia.

Gdzie szukać fotografa na ślub i wesele?

Polecenia

Zapytajcie swoich sióstr, kuzynów, znajomych, przyjaciół czy mieli jakiegoś fotografa u nich na ślubie, poproście aby pokazali Wam te fotoreportaże i zobaczcie jak Wam się podobają te zdjęcia!

Instagram

Drugą możliwością poszukiwania fotografa jest Instagram. Na instagram pod różnego rodzaju hasztagami możecie znaleźć przeogromny wachlarz możliwości- jeżeli chodzi o wybór fotografów. Fotografowie bardzo chętnie wrzucają swoje zdjęcia na instagrama, ta platforma jest bardzo doceniana w dzisiejszych czasach- na całym świecie jak i w Polsce. Co prawda jeszcze 2 lata temu nie była ona aż tak popularna wśród polskich fotografów, jednak w bieżącym roku zauważam, że coraz więcej fotografów przenosi się z FB na INSTA. Także na instagramie śmiało możecie szukać fotografów, sugerując się zdjęciami które wrzucają na platformę!

Pinterest

Tutaj poszukiwanie jest nieco trudniejsze, ale wydaje mi się, że grupa docelowa osób, które poszukują fotografa jest bardzo wąska, z tego względu, że tam znajdują się głównie wysublimowani, mega profesjonalni fotografowie. Mnie co prawda na pintereście jeszcze nie ma, ponieważ nie odnajduję się tam za bardzo, aczkolwiek czasami czerpie sobie inspiracje z tamtej platformy, to naprawdę jest tam przeogromny materiał. Niestety, zbyt wielu polskich fotografów tam nie doświadczycie, ponieważ znajdują się tam głównie zagraniczni fotografowie.

Facebook

Poszukiwanie fotografa przez Facebooka, czy inne portale społecznościowe to ostateczność i róbcie to tylko wtedy, gdy poprzednie wymienione przeze mnie metody zawiodły. Jeżeli jesteście na różnego rodzaju grupach, które zrzeszają Panny Młode, Panów Młodych i wstukujecie post typu: „Szukam fotografa…” możecie otrzymać 200-400 linków, ponieważ bardzo różni fotografowie wrzucają swoje linki i to automatycznie, bez względu na budżet czy dostępność datową, licząc, że zainteresujecie się ich portfolio. Bardzo często spotykając się z parami młodymi, podczas rozmowy mówią mi: „Słuchaj Łukasz, dostaliśmy listę pod naszym postem 200-300 fotografów, przejrzeliśmy wszystkich i tak naprawdę wybraliśmy tych 3 najlepszych, bo pozostałe to było dno-dna. W tej trojce najlepszych jesteś Ty i właśnie z Tobą się spotykamy. Także widzicie jak na facebooku wygląda kwestia związana z FB.

Portale internetowe

Istnieją portale internetowe, które kompleksowo przedstawiają oferty wszystkich możliwych usługodawców, z których pomocy możecie skorzystać w dniu ślubu. Ja podchodzę do nich z pewną dozą zachowawczości, ponieważ kto więcej zapłaci, ten jest wyżej w wynikach wyszukiwania tych portali, ten ma lepsze opinie i komentarze.

Wujek Google

W google nie liczy się jakość, ale SEO i pozycjonowanie, czyli ten kto robi dobre teksty pod automat googla- który wyrzuca linki na górę wyników przeglądarki, ten jest wyżej. Tak jak Wam powiedziałem: Polecenia – Instagram – Pinterest – Portale Społecznościowe – Portale z ogłoszeniami usługodawców – Wujek Google Mam nadzieję, że ten odcinek Wam się podobał i już teraz wiecie w jaki sposób- a przede wszystkim gdzie, szukać tego Waszego wymarzonego fotografa, na dzień Waszego ślubu oraz wesela!  

Łukasz Kłosiński

Cześć! Witam Cię drogi czytelniku na na moim blogu. Wszystkie teksty które tu przeczytasz poświęcone są mojej pracy- która z kolei jest częścią mojego życia. Jako profesjonalny fotograf postaram się przybliżyć Ci moje codzienne zmagania, przygody, doświadczenia! Enjoy!

1 komentarz

Funkcja trackback/Funkcja pingback

  1. Jak napisać wiadomość do fotografa? - LukaszKlosinski.com - […] W poprzednich dwóch odcinkach odpowiedzieliśmy sobie na dwa fundamentalne pytania: – Kto jest tym najlepszym fotografem?– Gdzie warto szukać…

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *