Najlepszy fotograf w branży ślubnej, to…

1 Jun 2020FOTOGRAF ŚLUBNY, LIFE, PORADNIK ŚLUBNY

Odcinek 1/5 – transkrypcja poniżej…

Cześć, Dzień Dobry, tu LukaszFotografuje! Witam Was bardzo serdecznie, w tygodniowym kursie pt. „Szukamy najlepszego fotografa na ślub i wesele”!

Z pewnością każda z Was i każdy z Was- którzy przygotowujecie się do swojego wymarzonego dnia- dnia ślubu, chcecie mieć wszystkich najlepszych usługodawców! Najlepszego również fotografa, a kim tak naprawdę jest ten najlepszy fotograf? Wydaje mi się, że tego tys pytanie powinniśmy sobie postawić na samym początku.

Kim jest najlepszy fotograf w branży ślubnej?

Przeglądacie z pewnością różne fora, a także różne grupy związane z przygotowywaniami do ślubu. Możecie zauważyć, że sporo osób pisze: „NAJLEPSZY … i tam daje nazwę danego fotografa. Najlepszy i daje tam link. No to skoro szukamy tego najlepszego, a okazuje się, że tych „najlepszych” jest cała masa, to coś może tutaj być nie tak? Otóż nie! Wydaje mi się, że od pewnego czasu słowo NAJLEPSZY troszeczkę zmieniło swoje znaczenie i NAJLEPSZY jest określeniem czysto subiektywnym. Tenn ktoś jest kimś- według nas najlepszym, czyli spełniającym w pełni nasze standardy.

Dla mnie jako Łukasza Kłosińskiego- fotografa, najlepszy może być fotograf, który zdobywa międzynarodowe nagrody typu: World Press Photo czy Sony Photo Awards. Natomiast dla was, jako zwykłych odbiorców fotografii- klientów, najlepszym może być po prostu jakiś nieznany fotograf, który w pełni spełnia Wasze oczekiwania.

Jeżeli szukacie jakiegoś fotografa i jeżeli chcecie mieć naprawdę tego najlepszego, to słowo najlepszy oznacza nic innego jak to, że spełnia on Wasze wymagania związane ze stylistyką fotografii jakie wykonuje, ma najlepszą cenę, czyli w 100% odpowiada Wam cenowo, oraz sposób w jaki Was traktuje, sposób w jaki otacza Was opieką przez cały okres współpracy jest najlepszy. Stąd właśnie biorą się najlepsi fotografowie!

Najlepszy to najdroższy?

Warto, abyście pamiętali, że najlepszy nie zawsze znaczy najdroższy, z tego względu, że możecie znaleźć fajnego fotografa w fajnej cenie, który w 100% jak już wcześniej wspomniałem spełni Wasze wymagania i to on będzie tym waszym najlepszym fotografem! Mam nadzieję, że Wam pomogłem i rozwiązałem zagwozdkę związaną z nazewnictwem i nazwaniem fotografa najlepszym!

Zapraszam już jutro na kolejny odcinek!

Łukasz Kłosiński

Cześć! Witam Cię drogi czytelniku na na moim blogu. Wszystkie teksty które tu przeczytasz poświęcone są mojej pracy- która z kolei jest częścią mojego życia. Jako profesjonalny fotograf postaram się przybliżyć Ci moje codzienne zmagania, przygody, doświadczenia! Enjoy!

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Jak napisać wiadomość do fotografa? - LukaszKlosinski.com - […] poprzednich dwóch odcinkach odpowiedzieliśmy sobie na dwa fundamentalne pytania: – Kto jest tym najlepszym fotografem?– Gdzie warto szukać najlepszego…
  2. Gdzie szukać fotografa na ślub i wesele? - LukaszKlosinski.com - […] pierwszym odcinku rozmawialiśmy sobie na temat- „Kim tak naprawdę jest ten najlepszy fotograf„, a dzisiaj przechodzimy do bardzo ważnego…

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *