Christmas Songs 2015 w Palladium

22 grudzień 2015LIFE

Czwartkowy wieczór spędziłem w teatrze Palladium, fotografując koncert „Christmas Songs Zygmunt Kukla i jego goście”. Zobaczcie jakie były czary.

Moje fotografowanie podczas czwartkowego wieczoru w teatrze Palladium wyszło dosyć spontanicznie. Wszystko za sprawą mojej dziewczyny i jej znajomego, który był zaproszony na występ gościnny przez dyrygenta orkiestry Kukla Band- Zygmunta Kukle. Zlecenie- nie powiem, bardzo ciekawe, miło było posłuchać świątecznych piosenek w wykonaniu osób, które o muzyce wiedzą dużo więcej ode mnie.

Christmas lights

Każdy koncert, to inne oświetlenie, inny oświetleniowiec i inne wyczucie estetyki. Osobiście, bardzo mi się podobają koncerty podczas których jest gra świateł w tle, ale główny wykonawca zawsze jest oświetlany przez naturalne światełko o barwie +/- 5000 kelwinów. Niestety, tutaj nie miałem zapewnionego aż takiego komfortu pracy, więc musiałem się ratować materiał później, podczas obróbki.

Christmas Songs- fotografowanie

Wychowany w duchu fotoreportera, jestem przyzwyczajony, że fotografuje wszystko co podczas danego wydarzenia wydaje mi się interesujące. Tutaj miałem bardzo duże ułatwienie, ponieważ fotografie musiałem wykonać tylko jednemu soliście, a żeby było jeszcze prościej- otrzymałem dokładną rozpiskę kiedy śpiewa. Podczas całego repertuaru mój „cel” miał 4 wystąpienia indywidualne, jedno w duecie i dwa ze wszystkimi- czterema, solistami. Ilość wyjść wystarczająca, aby wykonać fotografie z kilku różnych punktów sali, jednocześnie nie przeszkadzając innym widzom w oglądaniu i słuchaniu koncertu „Christmas Songs Zygmunt Kukla i jego goście”. Dlatego właśnie zdecydowałem się na przemieszczanie z punktu do punktu tylko w przerwach między wystąpieniami.

Wyniki mojej pracy

Poniżej przedstawiam Wam kilka fotografii według następującego schematu: Przed obróbką -> Po obróbce. Zobaczcie jak dużo pracy trzeba włożyć w postprodukcji, aby zdjęcie nadawało się do publikacji. Bardzo zależało mi, aby na fotografiach twarz miała barwę bardzo zbliżoną do naturalnego koloru skóry. Dlaczego? Ponieważ w przypadku występów scenicznych właśnie twarz i mowa ciała pokazują emocje i nadają fotografii charakteru. Całość relacji można znaleźć w zakładce portfolio.

 

Christmas Songs 2015 Zygmunt Kukla i jego goście Fot. Łukasz Kłosiński

Christmas Songs 2015 Zygmunt Kukla i jego goście Fot. Łukasz Kłosiński 2

Christmas Songs 2015 Zygmunt Kukla i jego goście Fot. Łukasz Kłosiński 3

 

Zobacz także:

Fotograf Prezydenta USA Film który jest tak ciekawy, że oglądałem go 3 razy w ciągu ostatniego miesiąca. W roli głównej Pete Souza, który miesiąc temu spowodował, że zacząłem wyobrażać siebie w roli fotografa prezydenta. To musi być niesamowite uczucie, być tak blisko i codziennie fotografować prawdopodobnie najważn...
Fotograf na Chrzest święty- poradnik dla rodziców ... Chrzest święty to bardzo ważna i wyjątkowa uroczystość dla dziecka, rodziców oraz całej rodziny. Oprócz przygotowania duchowego, warto również przygotować się na współpracę z fotografem, dzięki czemu wykonane przeze mnie fotografie z Waszą pomocą, będą wspaniałą pamiątką. Poradnik stworzyłem na pods...
Rimmel x Sieradzky – kulisy z planu zdjęciow... Chcecie zobaczyć jak pracuje się z YouTube'owymi vlogerami? Zapraszam na wpis, w którym pokażę Wam kilka werek z dnia zdjęciowego dla marki Rimmel! Po ostatnim tekście: Fotosy i Werki, czyli kim jest Fotosista? dostałem kilka wiadomości z prośbą o pokazanie większej ilości fotografii backstageo...
Mój pierwszy aparat fotograficzny! Pierwszy aparat fotograficzny przywołuje we mnie miłe wspomnienia i nie trzeba mieć super sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby móc czerpać radość z fotografowania! Popołudniowy deszcz nie pokrzyżował mi planów i punktualnie o godzinie 12.55 zasiadłem do stolika jednej z warszawskich kn...

Łukasz Kłosiński

Cześć! Witam Cię drogi czytelniku na na moim blogu. Wszystkie teksty które tu przeczytasz poświęcone są mojej pracy- która z kolei jest częścią mojego życia. Jako profesjonalny fotograf postaram się przybliżyć Ci moje codzienne zmagania, przygody, doświadczenia! Enjoy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *