Christmas Songs 2015 w Palladium

22 Gru 2015LIFE

Czwartkowy wieczór spędziłem w teatrze Palladium, fotografując koncert „Christmas Songs Zygmunt Kukla i jego goście”. Zobaczcie jakie były czary.

Moje fotografowanie podczas czwartkowego wieczoru w teatrze Palladium wyszło dosyć spontanicznie. Wszystko za sprawą mojej dziewczyny i jej znajomego, który był zaproszony na występ gościnny przez dyrygenta orkiestry Kukla Band- Zygmunta Kukle. Zlecenie- nie powiem, bardzo ciekawe, miło było posłuchać świątecznych piosenek w wykonaniu osób, które o muzyce wiedzą dużo więcej ode mnie.

Christmas lights

Każdy koncert, to inne oświetlenie, inny oświetleniowiec i inne wyczucie estetyki. Osobiście, bardzo mi się podobają koncerty podczas których jest gra świateł w tle, ale główny wykonawca zawsze jest oświetlany przez naturalne światełko o barwie +/- 5000 kelwinów. Niestety, tutaj nie miałem zapewnionego aż takiego komfortu pracy, więc musiałem się ratować materiał później, podczas obróbki.

Christmas Songs- fotografowanie

Wychowany w duchu fotoreportera, jestem przyzwyczajony, że fotografuje wszystko co podczas danego wydarzenia wydaje mi się interesujące. Tutaj miałem bardzo duże ułatwienie, ponieważ fotografie musiałem wykonać tylko jednemu soliście, a żeby było jeszcze prościej- otrzymałem dokładną rozpiskę kiedy śpiewa. Podczas całego repertuaru mój „cel” miał 4 wystąpienia indywidualne, jedno w duecie i dwa ze wszystkimi- czterema, solistami. Ilość wyjść wystarczająca, aby wykonać fotografie z kilku różnych punktów sali, jednocześnie nie przeszkadzając innym widzom w oglądaniu i słuchaniu koncertu „Christmas Songs Zygmunt Kukla i jego goście”. Dlatego właśnie zdecydowałem się na przemieszczanie z punktu do punktu tylko w przerwach między wystąpieniami.

Wyniki mojej pracy

Poniżej przedstawiam Wam kilka fotografii według następującego schematu: Przed obróbką -> Po obróbce. Zobaczcie jak dużo pracy trzeba włożyć w postprodukcji, aby zdjęcie nadawało się do publikacji. Bardzo zależało mi, aby na fotografiach twarz miała barwę bardzo zbliżoną do naturalnego koloru skóry. Dlaczego? Ponieważ w przypadku występów scenicznych właśnie twarz i mowa ciała pokazują emocje i nadają fotografii charakteru. Całość relacji można znaleźć w zakładce portfolio.

 

Christmas Songs 2015 Zygmunt Kukla i jego goście Fot. Łukasz Kłosiński

Christmas Songs 2015 Zygmunt Kukla i jego goście Fot. Łukasz Kłosiński 2

Christmas Songs 2015 Zygmunt Kukla i jego goście Fot. Łukasz Kłosiński 3

 

Zobacz także:

Fotograf na Chrzest święty- poradnik dla rodziców ... Chrzest święty to bardzo ważna i wyjątkowa uroczystość dla dziecka, rodziców oraz całej rodziny. Oprócz przygotowania duchowego, warto również przygotować się na współpracę z fotografem, dzięki czemu wykonane przeze mnie fotografie z Waszą pomocą, będą wspaniałą pamiątką. Poradnik stworzyłem na pods...
MacBook Pro- łatwiejsze życie fotografa Od niecałego roku jestem szczęśliwszym fotografem i montażystą, ponieważ zwiększyłem sobie komfort pracy. Kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze sygnały, że mój Acer prawdopodobnie przekłamuje barwy- nie dowierzałem. Gdy na własne oczy zobaczyłem jak niesamowita różnica jest między fotografiami któr...
NEWSWEAR -prawie idealna torba fotograficzna Ciężko jest dobrać dobrą torbę fotograficzną. Newswear Digital Chestvest jest prawdopodobnie najwygodniejszą torbą fotograficzną jaką nosiłem. Na początku swojej przygody z fotografią znaczna większość profesjonalnych-amatorów fotografów kupuje sobie potężne plecaki fotograficzne. Te wielkie foto...
Fotograf na konferencje Fotografowanie podczas konferencji ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Ogólnie są to same plusy, tylko trzeba umieć je dostrzec i wykorzystać- a to przychodzi z czasem... Lubię chodzić na konferencje, ponieważ spotykam się na nich z całym przekrojem społeczeństwa biznesowego- od asystentek, d...

Łukasz Kłosiński

Cześć! Witam Cię drogi czytelniku na na moim blogu. Wszystkie teksty które tu przeczytasz poświęcone są mojej pracy- która z kolei jest częścią mojego życia. Jako profesjonalny fotograf postaram się przybliżyć Ci moje codzienne zmagania, przygody, doświadczenia! Enjoy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *